Заняття з логіко - математичного розвитку

«Космічна мандрівка».

Мета:

- вправляти в орієнтуванні в просторі;

- вправляти в умінні складати числовий ряд;

- вправляти у зворотному рахунку від 10;

- закріпити знання про геометричні фігури, розвивати спостережливість і пам’ять;

- закріпити поняття:  «сусіди числа»; «більше-менше»;

- закріплювати вміння проводити найпростіші обчислення;

-закріплювати знання цифр від 1 до 10;

- закріпити вміння виділяти з групи предметів чи понять зайве слово, збагачувати словниковий запас;

- розвивати увагу, логічне мислення, пам'ять, самостійність,товариськість, взаємодопомогу, спритність та активність під час виконання фізичної вправи, розвивати цікавість до занять математики і музичної творчості.

Матеріали:

Демонстраційний: геометричні фігури: квадрат, прямокутник, коло, трикутник, овал, ромб, куб, куля, циліндр, конус ; роздатковий матеріал «космічні об’єкти», ракета, планети, костюм робота, скафандри, костюм інопланетянки, метеоритний дощ, призи, музичні записи для танцю робота і міжпланетних перельотів.

Роздавальний: картки з завданнями на визначення сусідів числа,цифри, картки на визначення рівностей між числами, знаки «більше-менше»

Хід заняття:

Організаційний момент (Танець робота)

-Я робот Робік. Я прилетів до вас з далекої  галактики  Всезнайка. Щоб повернутись додому, моя ракета  повинна заправитись знаннями на декількох планетах в моїй галактиці. Для цього  мені потрібно виконати всі завдання на цих планетах. Але потребую допомоги. Діти, ви  можете мені допомогти виконати завдання?. Ви любите подорожувати?(відповіді дітей) Зараз я пропоную відправитися в космічну подорож в мою галактику і допомогти мені дістатися додому.

Щоб подорожувати, ми повинні скласти мапу нашої подорожі( графічний диктант).

В вас є карта, є фігурки, які треба правильно розкласти. І лиш тоді ми можемо вирушити у подорож.

В центрі –наша ракета. В лівому нижньому куті- наша планета Земля. В правому нижньому куті-  Місяць. В правому верхньому куті - моя рідна планета Ромашкова. В лівому куті вгорі- 4 зірки. Прямо над нашою ракетою - метеорит. А зліва від нашої ракети- Сонце. Ось ми й маємо карту подорожі!

-Щоб летіти у космосі, ми повинні одягнути скафандри!

-Діти, скажіть, а на чому можна полетіти в космос? (відповіді дітей).

-Ось є ракета, але вона розлетілась на частини,коли Робік приземлявся на нашій планеті, треба її зібрати. Візьміть кожен елемент ракети, відповідно до позначки на вашому скафандрі.  Треба тепер зібрати нашу ракету, починаючи з цифри 1 скласти правильно числовий ряд (складаємо числовий ряд).

-Ракета готова до польоту. Залишилося дати команду!

- Порахуємо разом від 10 в зворотному порядку (рахунок). Пуск! Закриваємо очі, ми летимо у відкритому космосі!(музика)

-Ось ми прилетіли на першу планету  «Фігур»!

На цій планеті живуть геометричні фігури. А які ви знаєте геометричні фігури, можете назвати, ось вони на столі!?

Щоб наша ракета летіла далі, будьте уважні, фігурки можуть зникнути, а ви повинні помітити, якої фігури не стало. Гра «Якої фігури не стало?»

Молодці, а тепер заспіваємо пісню про геометричні фігури.

-Молодці, швиденько повертаємось на свої місця, закриваємо очі, летимо далі (музика)

 -Ось планета «Ерудит»

Щоб ми отримали тут паливо, треба виконати завдання. Сідаємо за столики.

Маємо на картці два числа, між ними треба поставити знак більше, менше.

У кожного з вас є картка, в яку треба вписати сусідів заданого числа.(виконують завдання) То які числа є сусідами числа 2?

Пісня «Про сусідів числа 2».

(Фізкультхвилинка)

Ой, що це! Це, напевне, метеоритний дощ на нас падає! Треба негайно позбирати метеорити, бо вони пропалять нашу ракету! (збирають метеорити)

Тепер спокійно можемо летіти далі, метеорити нам не першкодять! Закриваємо очі,  летимо!(музика)

Ось ми наближаємось до наступної планети- «Ігрової» Як ви думаєте, що ми будемо тут , на цій планеті робити? Так, ми пограємо гру «Так- ні» Коли твердження правильне, ми плещемо у долоні, а коли ні - пропускаємо.

- В порожній склянці є горіхи.

- Сніг йде влітку.

- У квадрата є кути.

- Суп їдять виделкою.

- Понеділок після вівторка.

- Барлога у ведмедя на гілці.

- День народження 1 раз в році.

- Зараз зима.

- На руці сім пальців.

- Земля кругла.

- Всього 4 пори року.

- На небі багато зірок.

- 6 менше ніж 3?

- Вчора була субота?

- Після весни настане літо.

- У тижні 7 днів.

- У кола є кути.

Молодці, діти, летимо далі!

-І ось нас зустрічає дуже тихенька планета «Соньків» На ній зараз всі заснули, тому ми будемо виконувати завдання тихенько, без жодного слова. Я буду зачитувати запитання, а ви з допомогою ваших карток з цифрами давати відповіді.

- Скільки пальців на одній руці?

- Скільки очей у світлофора?

- Скільки носів у двох собак?

- Яка цифра схожа на два бублики?

- Скільки вушок у двох мишок?

- Скільки хвостиків у двох кішок?

- Яка цифра заховалась в слові «сім*я»?

- Скільки разів на рік буває День народження?

- Скільки кутів у трикутника?

- Скільки днів у тижні?

Молодці, виконали завдання, дали відповідь на запитання, летимо далі.(музика)

Ось перед нами якась чудернацька планета. Подивимось, хто на ній живе! Хто це!? Та це ж Фіксики!! Діти, у Фіксиків сталась плутанина. Змішалися різні слова. Я буду зачитувати декілька слів, а ви маєте знайти зайве слово.

Космос, зірка, велосипед,планета;

кут, задача, хмарка, плюс;

яблуко, пензлик, зошит, пластилін;

спідниця, пальто, риба, рукавички;

собака, вітер, смерч, ураган;

сміливий, червоний, рішучий, злий;

сміятися, сидіти, хмуритися, плакати;

молоко, сир, сало, кисле;

крейда, ручка, сад, олівець;

щеня, кошеня, тигр, порося;

Летимо далі!(музика)

- Ось ми й прилетіли на мою рідну планету, нас зустрічає моя подруга-інопланетна дівчинка !

- Робіку, я так рада, що ти повернувся! Я чекала на тебе!

- Дякую, друзі, що допомогли Робіку повернутись додому. За це я нагороджую вас золотими медалями!

-Дякую, друзі, ви дуже мені допомогли повернутись на свою планету! Вам сподобалась подорож? До нових зустрічей!

А тепер і ми повернемось додому!

- А які завдання вам сподобались найбільше?(відповіді дітей)

Дякуємо вам всім!